Konkurs matematyczny: „Pi razy drzwi …”

To powiedzenie stare jak świat. Liczba π  ciągle kryje w sobie mnóstwo tajemnic.

Macie ochotę je odkryć, a przy okazji nieźle się bawić?

Zbliża się dzień liczby  π (14 marca). Do tego czasu proponujemy kilka fajnych i ciekawych zadań, z którymi będziecie mogli się zmagać.

Zasady:

• w konkursie udział biorą zespoły maksymalnie 4 osobowe (mogą być zespoły międzyklasowe);
  • zadania ogłaszane są na stronie internetowej szkoły i w dzienniku elektronicznym Librus – liczymy na Waszą spostrzegawczość i systematyczność;
  • warunkiem przystąpienia do konkursu jest wykonanie zadania nr 1;
  • każde zadnie będzie punktowane:

Terminy:

Konkurs rozpoczyna się 21 lutego, a zakończy się 14 marca.

Zadanie nr 1 (termin oddania: do wtorku 28 lutego - godzina 11:45, sala 15, Andrzej Lipka)

Zadanie pierwsze polega na wykonaniu zdjęcia (fotografii) na którym będzie widoczna liczba π (ma być widoczny symbol liczby pi). Liczy się pomysłowość i techniczna strona zdjęcia.

Zdjęcie należy dostarczyć w wersji elektronicznej,

• w formacie JPG,
  • wymiary ok. 2560 x 1920 lub większe (możliwie największe, jakie umożliwia aparat lub telefon),
  • rozdzielczość minimum 72 dpi.

Mówiąc prościej – zdjęcie musi byś czytelne, wyraźne, możliwie najlepszej jakości na jaką pozwala aparat lub telefon, nie przerabiana w programach graficznych.

Wszelkich wskazówek i porad związanych z konkursem udzielają nauczyciele matematyki:

Grażyna Chęcińska

Agata Strzyteska