Lekcja WOS-u inaczej

16 marca 2017 r. w naszym gimnazjum na lekcjach wiedzy o społeczeństwie w klasach trzecich gimnazjum gościł Wójt Gminy Rudziniec Pan Krzysztof Obrzut. W naszej szkole to już tradycja, że w edukacji obywatelskiej  uczniów wspiera nas samorząd lokalny z Panem Wójtem na czele.

Dzięki możliwości rozmowy z przedstawicielem władzy samorządowej lekcje wychowania do życia w społeczeństwie są wzbogacone o praktyczną wiedzę, o strukturach gminy i jej zarządzaniu. Uczniowie dowiedzieli się, jak funkcjonuje Urząd Gminy Rudziniec od podszewki, mogli przeanalizować budżet gminy, a także w jaki sposób instytucje publiczne wpływają na nasze życie codzienne. Lekcje miały charakter dyskusyjny  i otwarty. Młodzież naszej szkoły zadawała pytania Panu Wójtowi dotyczące  swoich miejscowości i gminy, np. co chcieliby zmienić w swojej miejscowości, rozbudować, itp. Cenne informacje o naszej gminie analizował Pan Wójt Krzysztof Obrzut i każdemu starał się udzielić zadawalającej odpowiedzi.

Pan Wójt swoim autorytetem uczy  młodych ludzi wkraczających w świat dorosłych, jak się wzajemnie słuchać, darzyć szacunkiem, mimo różnic w sposobie myślenia czy wieku. To nauka dzisiaj szczególnie potrzebna.

Wioleta Gołąbek