Z OTWARTYMI RAMIONAMI...

5 kwietnia gościliśmy w murach szkoły uczniów klas VI ze szkół podstawowych Gminy Rudziniec. Chcieliśmy im zaprezentować ofertę edukacyjną  i  pokazać sale lekcyjne, szczególnie pracownie, w jakich będą się mogli uczyć w przyszłym roku. Trudno bowiem sobie wyobrazić naukę chemii czy fizyki bez odpowiednich pomocy dydaktycznych.

Po entuzjastycznym powitaniu szóstoklasistów przez ich starszych kolegów z gimnazjum samorząd szkolny zaprosił gości do zwiedzenia szkoły. Kolejnym punktem programu był film ,,Wiadomości Szkolaka Rudzinieckiego”, w którym zaprezentowaliśmy: jak uczymy, jakie zainteresowania mogą być rozwijane w naszej szkole, jakie mamy osiągnięcia. Następnie przedstawiciele uczniowskiej społeczności gimnazjum- Paulina, Wiktoria, Wioletta, Jacek i Marcin-opowiedzieli o realizowanych w szkole projektach, zadaniach, organizowanych wycieczkach, zawodach sportowych i o osiągnięciach. Na koniec szóstoklasiści wzięli udział w konkursie wiedzy o naszej szkole i przedstawili swoje propozycje, co chcieliby zmienić w funkcjonowaniu naszej placówki.

Było nam niezwykle miło gościć, być może, przyszłych naszych uczniów. Mamy nadzieję, że podobały im się Dni Otwarte.