SPOTKANIE ZE SMOKIEM

Na spotkanie z krakowskim smokiem 28 kwietnia wyruszyły dwie klasy gimnazjum -1b i 2b- wraz ze swoimi wychowawczyniami – Renatą Klimek i Wioletą Gołąbek. Aura w tym dniu niestety nie była najlepsza, ale pogoda ducha dopisała podczas całej wycieczki.

Być w Krakowie i nie uśmiechnąć się do Mickiewicza? Niemożliwe, dlatego zaraz po przyjeździe młodzież skierowała swoje kroki pod Sukiennice. Pan przewodnik, oprowadzając, zdradzał sekrety z życia dawnych mieszczan. Wspomniał o obowiązku kąpieli raz na dwa tygodnie, o sposobach farbowania włosów przez kobiety z wykorzystaniem …pomyj, czy rozjaśniania skóry mieszanką ziół i odchodów jeża.

Następnym punktem programu było zwiedzenie muzeum lotnictwa oraz inżynierii miejskiej. Trzeba przyznać, że przewodnicy potrafili zainteresować gimnazjalistów opowieściami o historycznych i współczesnych maszynach latających oraz prototypach samochodów, tramwajów i kanalizacji miejskiej. Hitem okazała się  ekspozycja edukacyjna ,,Wokół koła” złożona z ok. 27 stanowisk obsługiwanych bezpośrednio przez zwiedzających.  Można było prześledzić działanie żyroskopu, mocarnego koła i innych interaktywnych  eksponatów.

Ponieważ nie samą wiedzą żyje człowiek, na zakończenie wyprawy uczniowie udali się McDonald’sa. Było to przypieczętowanie miłego i ciekawie spędzonego czasu podczas szkolnej wycieczki. Oby takich więcej.