PODAJMY SOBIE RĘCE PROFILAKTYCZNIE

Tradycyjnie pod koniec roku, 17 maja, zorganizowaliśmy DZIEŃ PROFILAKTYKI, tym razem połączony z akcją PODAJMY SOBIE RĘCE.

Młodzież gimnazjalna została podzielona na trzy grupy. Każda z nich uczestniczyła w danym czasie w innych zajęciach:

-warsztaty z panem policjantem na temat narkotykowych dylematów;

-prezentacje na temat uzależnień, zagrożeń internetowych oraz depresji przygotowane przez uczniów;

- spotkanie z panią pedagog Iwoną Zając ,,Szczepionka szczęścia”.

Na 3 godzinie lekcyjnej wszyscy mogli podziwiać przedstawienie przygotowane przez podopiecznych  Domu Pomocy Społecznej w Sośnicowicach oraz uczniów naszego gimnazjum, a także posłuchać koncertu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kędzierzynie-Koźlu. Jak zwykle widowiska te spotkały się z wielkim aplauzem młodzieży.

W tym dniu można było też obejrzeć plakaty związane z depresją, dopalaczami i zagrożeniami internetowymi.

Organizatorkami DNIA PROFILAKTYKI w naszej szkole były panie Karina Hassa, Renata Klimek, Grażyna Nowak, a przedstawienie przygotowała Wioletta Dymel. Wielkie słowa podziękowania należą się współorganizatorkom imprezy pani Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pyskowiach Tamarze Orłowskiej i pani Iwonie Zając.