Konkursy i projekty z j. niemieckiego

W dniu 9.06.2017 w naszej szkole odbył się apel w trakcie którego zostały wręczone uczniom klasy 5SP oraz uczennicom klasy 2a gimnazjum dyplomy oraz nagrody za udział w Międzynarodowym Konkursie ,,Begegnung mit Osteuropa" (Spotkanie z Europą Wschodnią). Patronat nad tym konkursem sprawowało Ministerstwo Edukacji oraz Ministertwo do Spraw Rodziny landu niemieckiego Północna Nadrenia- Westfalia.

Nasi uczniowie próbowali swoich sił pod opieką Pani Aleksandry Thim-Buchta w kilku projektach:

-,,Szufladkowe Muzeum" - uczniowie klasy 5 SP Dominik Dobosz, Tomasz Kiszkowski, Karolina Oczalska, Weronika Wilczek.

- ,,Podróż kulinarna do przeszłości" - uczennice klasy 5 SPJustyna Ceglarska z Oliwią KosieniaK oraz uczennice kl.2a gimnazjum Marta Brzoza, Małgorzata Fitzke, Natalia Kuczmera oraz Karolina Plichta.
- ,,Moje rodzinne zdjęcie" - uczennice kl.2a gimnazjum Marta Brzoza, Małgorzata Fitzke, Natalia Kuczmera oraz Karolina Plichta.

- ,, Podróż po Dunaju" - ucennice klasy 2a Dominika Golba, Julia Kania, Julia Wojnicka.

Prace konkursowe zostały przesłane do Niemiec w styczniu a o wynikach poinformowano nas w połowie kwietnia.

Nasza radość była ogromna gdy dowiedzieliśmy się iż Justyna Ceglarska oraz Oliwia Kosieniak zostały laureatkami w/w konkursu a uczennice klasy 2a w składzie Marta Brzoza, Małgorzata Fitzke, Natalia Kuczmera oraz Karolina Plichta zdobyły dzięki swojej pracy wyróżnienie. Na przesłanie dyplomów oraz nagród pieniężnych i rzeczowych musieliśmy poczekać  do czerwca. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom bo projekty wymagały dużego nakładu pracy i wykazania się pomysłowością.

A.TB