SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY.

Walkę z bykami ortograficznymi podjęło kilkunastu uczniów naszego gimnazjum, zgłaszając się do I etapu szkolnego konkursu ortograficznego. Uczestnicy musieli wypełnić test ,,nafaszerowany" trudnościami w pisowni: razem czy osobno, ,,ó" czy ,,u", wielką czy małą litera i wieloma innymi. Okazało się, że najlepiej poradzili sobie: LORIN FREJNO, PAULINA KONOPKA,JACEK KWIECIEŃ,  NIKOLA MATLOK, AGATA PETYNIAK, PIOTR SIECIŃSKI, JENIFER TERMIN.

To właśnie oni stanęli w szranki II etapu konkursu, by powalczyć o miejsce na podium i możliwość zaprezentowania naszej szkoły na szczeblu powiatowym. Tym razem musieli napisać fragment dyktanda. Najmniej błędów zrobiła NIKOLA MATLOK z IIId i to ona zajęła I miejsce. Niewiele więcej wpadek zaliczyli JACEK KWIECIEŃ I AGATA PETYNIAK, zajmując odpowiednio II i III miejsce w konkursie ortograficznym.

Pozostaje im teraz przysiąść nad słownikiem, by 7 grudnia poradzić sobie wyśmienicie w rywalizacji z koleżankami i kolegami z Gliwic oraz okolic. Bo w naszym gimnazjum są najlepsi!