INTEGRUJEMY SIĘ

Nareszcie wrzesień ucieszył nas słońcem, dlatego niezwłocznie wychowawcy klas VII zorganizowali spotkanie integracyjne na boisku AMATOR w Rudzińcu.

Po pierwszej lekcji w czwartek, 28 września, około 70 uczniów wyruszyło na pieszo na miejsce integracji. Każdy uśmiechnięty od ucha do ucha, bo ominął go polski, matematyka czy chemia. Radosny nastrój można dostrzec na zdjęciach klasowych, od których rozpoczęto dzień poza szkołą.

Kolejną częścią programu były gry i zabawy integracyjne. Najpierw uczniowie przygotowali rzeźby ilustrujące pozytywne wartości, takie jak: przyjaźń, szacunek, tolerancja, dyscyplina, odwaga, współczucie. Następnie zmierzyli się w przeciąganiu liny. Bezapelacyjnie wygrała klasa 7b, na drugim miejscu znalazła się 7a, słabiej poszło 7c. Ta konkurencja bardzo spodobała się uczniom, dlatego przeprowadzono jeszcze indywidualne rozgrywki.

Na koniec tej części spotkania w szranki stanęli ,,majtkowie”, którzy zabawili się w grę w ,,okręty”, sprawdzającą koncentrację i koordynację różnych zmysłów człowieka. Tutaj też zwyciężyła 7b.Podczas gdy wychowawcy przygotowywali posiłek w postaci grillowanej kiełbasy, młodzież rozgrywała mecze piłki nożnej, siatkówki albo ćwiczyła.

Dzień był udany, daje nadzieję, że klasy 7a,7b,7c poznały się lepiej, zintegrowały i zaowocuje to w przyszłości ku radości nauczycieli i rodziców.