SZKOŁA PRZETRWANIA

Starym zwyczajem szkolnych przodków należało zorganizować uroczyste przyjęcie klas siódmych do grona uczniów naszej szkoły. Tym razem wrzuciliśmy ich na głęboką wodę- musieli wykazać, że potrafią przetrwać. 27 października na godzinie wychowawczej  klasy 7a,7b,7c brały udział w imprezie SZKOŁA PRZETRWANIA.

Rozpoczęło się od zadań w klasie. Los zdecydował, kto układa puzzle z klasowego zdjęcia, kto odgaduje frazeologizmy, a wreszcie kto szuka sąsiadów Polski na mapie. Po tej rozgrzewce rozpoczął się pojedynek na spryt, inteligencję, dobrą organizację – klasy podzielone na 3 grupy ruszyły na szkolne korytarze, by tam, według wskazówek, szukać kolejnego zadania dla siebie. Okazało się, że niektóre podpowiedzi okazały się niezbyt łatwe, bo adepci szkoły przetrwania biegali po całym budynku, szukając właściwego miejsca.

Oto wskazówki. Czy naprawdę były takie trudne dla tych, którzy codziennie przemierzają szkolne korytarze?

IDŹCIE TAM, GDZIE PRZESZŁOŚĆ W POCZET SIĘ UKŁADA.

IDŹCIE TAM, GDZIE NIEKTÓRZY NAPEŁNIAJĄ SWOJE BRZUCHY.

GODOM WOM, COBYŚCIE POSZLI KU HISTORYJI ŁOJCÓW WASZYCH.

IDŹCIE TAM, GDZIE ŻÓŁWIE CZYTAJĄ  MENDELEJEWA.

IDŹCIE TAM, GDZIE NA PÓŁKACH MOŻNA ZNALEŹĆ RÓŻNE HISTORIE.

IDŹCIE TAM, GDZIE CAŁY ŚWIAT MOŻNA ZOBACZYĆ.

IDŹCIE TAM, GDZIE MAPA GMINY WIDNIEJE NA ŚCIANIE.

IDŹCIE TAM, GDZIE JEST PEŁNO NUMERÓW, A TY MASZ KLUCZYK.

IDŹCIE TAM, GDZIE  SIATKA, ALE NIE NA ZAKUPY.

Przy poszczególnych stanowiskach uczniowie musieli: policzyć autobusy, którymi dojeżdżają do szkoły i wykonać związane z tym obliczenia; rozpoznać miejscowości gminy Rudziniec na mapie; odczytać hasło zapisane alfabetem Morse’a, prawidłowo nakryć do stołu; ułożyć poczet królów polskich; odpowiedzieć na pytania o szkole, znaleźć Gwiazdę Polarną; ułożyć scrabble; rzucić woreczek do kosza. Po drodze siódmoklasiści szukali obrazków, na których były przedstawione przedmioty ułatwiające przetrwanie w szkole: śniadanie, ściąga, książka, szóstka.

Niestety, nieubłagany dzwonek na przerwę, przerwał zmagania i nie udało się podsumować SZKOŁY PRZETRWANIA. Wyniki zostaną zaprezentowane na stronie internetowej, a nagrody i dyplomy rozdane podczas kolejnego apelu z okazji święta 11 listopada.

Organizatorki A. Strzyteska, R. Klimek i W. Dymel dziękują uczniom klasy 2b za pomoc w przeprowadzeniu SZKOŁY PRZETRWANIA. Mają nadzieję, że zabawa się podobała, mimo iż przetrwanie okazało się nie takie łatwe dla każdego- organizatorów, uczestników i pomocników.

,,A kto powiedział, że życie jest łatwe? Jak o coś walczysz, to potem bardziej to szanujesz. A jak wszystko masz podane na tacy, to potem nawet nie zauważasz, że to masz.”/ M. Witkiewicz/

Klasa/grupa

Punkty (pieczątki)