WOJSKO POLSKIE NA PRZESTRZENI DZIEJÓW

To hasło przewodnie organizowanej przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudzińcu oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzińcu wystawy.
Z okazji obchodów 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości - w ramach przygotowań do obchodów setnej rocznicy tego wydarzenia uczniowie oraz zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się ze zbiorami historyka - pasjonaty Pana Grzegorza Kamińskiego.
Program imprezy obejmował zwiedzanie wystawy z przewodnikiem, oraz prelekcję "BAWIŁEM SIE ŻOŁNIERZYKAMI" - WOJNY BITWY, ŻOŁNIERZE.
Dla uczniów klas siódmych prowadzący przygotował konkurs "Wielkie bitwy Wojska Polskiego na osi czasu"

Laureatami konkursu zostali:
klasa 7a:
- 3 miejsce - Damian Warmons
- 2 miejsce - Mateusz Pieter
- 1 miejsce - Kacper Havemeister
klasa 7b:
- 3 miejsce - Natalia Warzecha
- 2 miejsce - Marceli Rygol
- 1 miejsce - Żaneta Zwiernik
klasa 7c:
- 3 miejsce - Grzegorz Sanecznik
- 2 miejsce - Dominik Filip
- 1 miejsce - Marcelina Przybyła
Podczas części oficjalnej zaszczycili nas swoja obecnością znamienici goście:
- Wójt Gminy Rudziniec -Pan Krzysztof Obrzut
- Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Pan Piotr Pyzik
- Radni Powiatu Gliwickiego – Pan Józef Kruczek oraz Pan Andrzej Frejno.
- Radna i sołtys Rudzińca - Pani Teresa Heller
- Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudziniec – Pani Zdzisława Mrózek.
W czasie tej części miało miejsce wręczenie nagród laureatom konkursu "Wielkie bitwy Wojska Polskiego na osi czasu".
Nagrody te ufundowali: Wójt Gminy Rudziniec Pan Krzysztof Obrzut oraz Radny Powiatu Gliwickiego Pan Józef Kruczek.
Dziękujemy za wspaniałą, ciekawą, przeprowadzoną w atrakcyjnej formie lekcję historii !!!

Tekst: Andrzej Lukoszek - zaczerpnięty z facebooka Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudzińcu