XIX TURNIEJ SZTUKI RECYTATORSKIEJ „PROMUJ ŚLĄSK”

Jaka jest śląska młodzież? „(…) uczy się zawzięcie z tym wrodzonym Ślązakowi uporem, poważna, zrównoważona (…) Umiłowanie zaś swojszczyzny śląskiej jest u niej wielkie, uważające ów regionalizm śląski za podłoże realne i trzeźwo szlachetnie pojętej miłości Ojczyzny, o której, jej ojcowie długo śnili i dla niej u siebie pracowali.” Tak pisał Gustaw Morcinek prawie wiek temu. Dziś wiemy, że słowa te są nadal aktualne.

Przekonaliśmy się o tym podczas trwania XIX Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Promuj Śląsk”, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły: Wioletta Tumidajewicz i Marta Brzoza. W Chorzowskim Centrum Kultury dziewczyny promowały twórczość poetów i prozaików związanych ze Śląskiem poprzez urodzenie lub zamieszkanie.

Gratulujemy przede wszystkim wysokiego poziomu artystycznego recytacji!