Wycieczka do Wrocławia

Edukacja na wesoło

Wrocław o tej porze roku też może być piękny i ciekawy. W dniu 24.11.17 r. klasa III b była na wycieczce w Wrocławiu. Pogoda dopisała, 13 stopni na plusie (jedno z najcieplejszych miast w Polsce). Mieliśmy okazję zobaczyć starówkę (Ostrów Tumski i najważniejsze zabytki w raz z katedrą). W drodze na rynek uparcie wypatrywaliśmy krasnali, które się gdzieś pochowały, a w parkach miejskich podziwialiśmy sędziwe platany, które ze względu na warunki klimatyczne Wrocławia  wspaniale się tutaj przyjęły i wegetują.

Punktem docelowym wycieczki było Hydropolis - muzeum wody. Ciekawe i interesujące muzeum interaktywne przeniosło nas w morskie głębiny. Co żyje na dnie oceanu, jak zatonął legendarny Titanic, powódź 100 -lecia Wrocław w 1997 r., wsiąść do batyskafu i "przenieść się" na dno Rowu Mariańskiego. Te i inne atrakcje czekały na nas. Na zakończenie poszliśmy na rynek, gdzie zwiedziliśmy Jarmark Bożonarodzeniowy.