KORONA KOMUŚ Z GŁOWY NIE SPADNIE, JAK POZNA FRAZEOLOGIZMY

Czas na sprawdzenie wiedzy frazeologicznej uczestników Polomnibusa. W czwartek odbył się konkurs, który składał się z 2 etapów.

Najpierw na przerwie po lekcji 3 Polomnibusi musieli poszukać na korytarzu ukrytych w różnych miejscach obrazków. Otrzymali dodatkowy bonus za ilośc odszukanych rysunków. Następnie musieli dopasowac do obrazków określenie, tak by powstało poprawne wyrażenie frazeologiczne, np. cztery kółka, orli nos, biały kruk.

Właściwa część konkursu polegała na odgadnięciu frazeologizmów na podstawie obrazków i odpowiedzi na kilka pytań, np. co uświęca środki? Jakie oko tuczy konia? W jaki sposób chodzą nieszczęścia?

Oto wyniki rywalizacji:

imię, nazwisko bonus punkty razem miejsce
DAWID NOWAK 6 10 16 1
MATEUSZ PRUSKO 2 12 14 2
KAROLINA PLICHTA 2 10 12 3
AGATA FITZKE 4 7 10 4
JULIA KANIA 2 8 10 4
MARIUSZ STRANCZIK 5 5 10 4
SANDRA GORGOŃ 3 6 9 5
MARCELINA PRZYBYŁA 0 6 6 6
OLIVIA GOŁĄBEK 2 3 5 7
JACEK BYTOMSKI 0 4 4 8

Gratulujemy zajętych miejsc i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie. Eliminacje już w poniedziałek.