Rycerze zajechali do Rudzińca

W dniu 13 grudnia 2011 r. w hali sportowej odbył się pokaz przygotowany przez Grupę Artystyczną „Rekonstruktor” z Dębiny k/Zakrzewa pod hasłem „Życie i Kultura w Średniowieczu”.
W folderu reklamowego:
Chcieliśmy Państwa zaprosić w podróż w czasie do wieków, kiedy zaprzęgano konie do karoc, kiedy rycerze zakuci w zbroję i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku by bronić honoru i ojczyzny, kiedy kobiety przyodziane były w piękne suknie podkreślające kobiece kształty, a ich głowy stroiły bogato zdobione toczki, diamenty i chusty.

Kiedy to każdy rycerz spieszył służyć pomocą i bronić damy swojego serca.
Zapraszamy w podróż do krainy, którą obecnie pokrył już kurz minionych wieków, zostały jedynie legendy  rycerzy i gorliwi rzemieślnicy odtwarzający dawną kulturę, aby przybliżyć wszystkim co dziać się wówczas mogło.”

W czasie występu można było zobaczyć, przeżyć i usłyszeć:
•    żywą lekcję historię
•    interesujące opowieści i legendy
•    przegląd rycerskiego ekwipunku i uzbrojenia
•    zapierające dech w piersiach pojedynki
•    pokaz tańców dawnych
•    pasowanie na rycerza
•    próba sił – próba ciężkiego miecza
•    turniej rycerski
•    prawo w średniowieczu – zakuwanie w dyby
•    moda i obyczaje
•    liczna kolekcja rekwizytów
•    przeżycia, które na długo pozostaną w pamięci każdego widza.