,,CZYTAM, LUBIĘ, SZANUJĘ... I PROJEKTUJĘ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI” - edycja 2018

KONKURS DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

Z GLIWIC I POWIATU GLIWICKIEGO.

POD HONOROWYM PATRONATEM

WÓJTA GMINY RUDZINIEC

PATRONATEM NADLEŚNICZEGO
NADLEŚNICTWA RUDZINIEC

ORAZ PATRONATEM MEDIALNYM

REDAKCJI NOWIN GLIWICKICH

1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych.
  2. Nagrody zostaną przyznane w trzech grupach wiekowych:
    1. szkoła podstawowa klasy I-III,
    2. szkoła podstawowa klasy IV-VI,
    3. klasa VII SP oraz gimnazjum klasy II i III.
  3. Cele konkursu:
    1. zainteresowania dzieci i młodzieży książką – promocja czytelnictwa;
    2. szanowanie książek;
    3. promocja gminy, miasta, powiatu;
    4. ochrona środowiska;
    5. rozwój kreatywność dzieci i młodzieży;
    6. rozwijanie zdolności plastycznych i technicznych.
  4. Zadania konkursu:
    SZANUJĘ:
    Zakładka pomoże zadbać o wygląd książki, dzięki niej nie będzie się zaginać kartek.
    CZYTAM, LUBIĘ:
    • Uczniowie klas I-III szkół podstawowych przygotowują zakładkę do książki, której obie strony projektują w dowolny sposób.
    • Uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych projektują zakładkę, na której reklamują swoją ulubioną książkę, na drugiej – reklamują miasto, gminę ,powiat.
    • Uczniowie klas VII SP oraz gimnazjum na jednej stronie zakładki muszą zareklamować ulubioną książkę, na drugiej – działania ekologiczne (jak można zadbać o środowisko, jak przeciwdziałać dzisiejszym zagrożeniom w tym zakresie).
  5. Ustalenia organizacyjne:
    • Warunkiem wzięcia udziału w konkursie plastyczno-technicznym jest zgłoszenie uczestnictwa drogą pocztową pod adresem renata.klimek@interia.eu lub bliotekaszkolna.rudziniec@wp.pl do dnia 23.03.2018 r. Należy podać imię i nazwisko ucznia, grupę wiekową, nazwę szkoły oraz imię i nazwisko opiekuna.
    • Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę.
    • Technika wykonywania pracy jest dowolna. Wielkość zakładki dopasowana do standardowej książki.
    • Dostarczone prace przechodzą na rzecz organizatora.
  6. Przebieg konkursu:
    • Prace wykonywane przez uczestników przyjmujemy do dnia 20.04.2018r.złożone osobiście w sekretariacie szkoły lub drogą pocztową  na adres:
      • SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II  W RUDZIŃCU
      • UL. GLIWCKA 5
      • RUDZINIEC
      • Dopisek na kopercie  KONKURS- ZAKŁADKA.
    • Proszę nie podpisywać zakładek. Do prac należy dołączyć zamkniętą kopertę z danymi uczniów: imię, nazwisko ucznia; wiek; klasa; nazwa
      i adres szkoły; imię, nazwisko opiekuna. Na zakładce należy umieścić numer przydzielony uczniowi, po którym można będzie ,,odszyfrować” dane uczestnika. Numery będą przydzielane przez organizatora uczniom zgłoszonym do konkursu w wyznaczonym terminie. Koperty z danymi uczniów będą otwierane dopiero po ocenie prac przez powołane jury. Szczegóły kodowania prac wyślemy do szkół, które zgłoszą uczestników
      w wyznaczonym terminie.
  7. Rozstrzygnięcie konkursu:
    • Jury powołane przez organizatora konkursu wybierze najlepsze prace i dn. 11 maja 2018r. ogłosi zwycięzców podczas gali zwycięzców oraz na stronie internetowej szkoły www.zsprudziniec.szkolnastrona.pl/.
    • Jury dokona wyboru laureatów zgodnie z następującym kryterium oceny prac:
      • zgodność z regulaminem konkursu,
      • samodzielność,
      • kreatywność,
      • jakość wykonania,
      • funkcja perswazyjna ( reklama książki, gminy, miasta, powiatu, ochrony środowiska),
      • oryginalność.
    • Decyzje jury są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie
  8. Nagrody i wyróżnienia:
    1. Dla laureatów z każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrody rzeczowe: czytniki e-book, sprzęt elektroniczny, karty podarunkowe do sklepów EMPIK, inne gażety, pamiątki.
  9. Uwagi końcowe:
    1. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu oraz zgodą na przetwarzanie danych oraz opublikowanie na stronie internetowej organizatora imienia i nazwiska uczestnika, nazw szkoły oraz zdjęcia pracy.
    2. Dostarczone prace – zakładki przechodzą na własność organizatora.
    3. Nagrody należy odebrać do 15.06 2018 r. Nagrody nieodebrane przechodzą na rzecz organizatora

Organizatorzy:

Biblioteka Gminna w Rudzińcu.

Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II :

Renata Klimek – nauczyciel matematyki i techniki,

Andrzej Lukoszek – nauczyciel muzyki oraz bibliotekarz.

Pytania i uwagi do konkursu można zgłaszać drogą e-mailową  renata.klimek@interia.eu,  bibliotekaszkolna.rudziniec@wp.pl