ŚWIĘTA MAJOWE

We wtorek 8 maja uroczystym apelem uczciliśmy Święta Majowe w naszej szkole. Pierwszą w majowym kalendarzu jest data 1 maja, czyli Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. W tym dniu obchodzimy również kolejną rocznicę wstąpienia Polski do struktur Unii Europejskiej. Drugą datą jest 2 maja – Święto Flagi Państwowej. Trzeci maja natomiast upamiętnia wprowadzenie w Polsce Konstytucji.

Montaż słowno-muzyczny oraz odświętna sceneria były odzwierciedleniem tego, co panowało w duszy i sercach. Atmosferę podniosłości i przynależności narodowej wprowadził hymn odśpiewany na początku apelu. Następnie uczniowie z klas: III a, III b, i VII c przypomnieli tło historycznej wydarzeń, które doprowadziły do uchwalenia tak doniosłego dokumentu, jakim jest Konstytucja. Na zakończenie Wiktoria Ogaza z klasy III b utworem pt. „Ta, co nie zginęła” Edwarda Słońskiego  upamiętniła setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dodatkowym elementem uroczystości było przyozdobienie ubrań papierowymi, biało-czerwonymi wstążkami na znak radości i dumy narodowej.