Piękna Nasza Polska Cała

POLONEZA CZAS ZACZĄĆ!

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole odbyła się impreza edukacyjna PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA.

9 listopada 2018 r. o godz. 17.00 wszystkie klasy wraz z wychowawcai zaprezentowały się w pokazach tanecznych, wokalnych i gwarowych z różnych regionów naszej Ojczyzny.

Od stuleci polonez spełniał istotną rolę inaugurując znamienite bale, w naszych czasach najczęściej studniówkowe.
Jednak 9 listopada 2018 uroczysty charakter poloneza wprowadził licznie zebranych gości w klimat imprezy upamiętniającej 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA to projekt mający na celu ukazanie piękna i różnorodności regionów Polski, ich specyfikę, zawiłości językowe, gwarę, charakterystyczne stroje, tańce, piosenki, zwyczaje…
Każda klasa wraz z wychowawcą i przydzielonym drugim opiekunem (pomocnikiem wychowawcy) przygotowała mapę wylosowanego wcześniej regionu Polski i prezentację multimedialną. Plakaty można było podziwiać na wystawce, natomiast prezentacje można było śledzić w tle programu występów poszczególnych klas.
Występy uczniów wraz z wychowawcami i opiekunami ubranymi w charakterystyczne stroje regionalne obejmowały prezentację gwary danego regionu, piosenki czy tańca.
Dziękujemy za przybycie gościom honorowym, z gospodarzem Gminy Rudziniec - Krzysztofem Obrzutem na czele, rodzinom i znajomym występujących uczniów. Słowem wszystkim mieszkańcom naszej gminy, którzy zaszczycili nas swoja obecnością.