Dzień liczby Pi

Liczba π – co o niej wiem

Nauczyciele matematyki chcieliby zachęcić Was do poznania lub bliższego przyjrzenia się liczbie π.  Uczniowie klas trzecich gimnazjum świetnie ją znają i stosują w swoich obliczeniach. Natomiast uczniowie klas siódmych i ósmych wiedzą o niej niewiele.

Czas trwania konkursu:

Ponieważ przed większością z Was gorący okres egzaminacyjny, chcemy rozpocząć nasz konkurs 14 marca 2019r. (czyli w Święto liczby π ), a zakończyć 30 kwietnia. Będziecie mieli czas po egzaminach, żeby na spokojnie zająć się przygotowaniem pracy na konkurs.

Co trzeba zrobić:

Pierwszy etap konkursu polega na dokładnym śledzeniu informacji zamieszczanych na szkolnej gazetce (przy sali nr 12) oraz w ogłoszeniach w dzienniku elektronicznym. Dodatkowo w dniu 14 marca należy śledzić Internet oraz informacje telewizyjne i szukać tam ciekawostek dotyczących liczby π.

Drugi etap konkursu polega na nakręceniu filmu o liczbie π . Może to być historia powstania kolejnych jej przybliżeń lub historia wykorzystywania tej liczby w życiu codziennym, albo jakakolwiek historia, którą uda się Wam w ciekawy sposób przedstawić . Liczymy na Waszą pomysłowość!!! Pamiętajcie, że mają to być Wasze prace autorskie, a nie filmiki skopiowane z Internetu

Zasady:

Film przygotowuje drużyna dwuosobowa

Zgłoszenia drużyn przyjmują nauczyciele do 20 marca 2019r.

Film powinien być przygotowany w formacie: avi, mp4, mpeg, mpg  i trwać nie dłużej niż 5 minut.

Film należy oddać swojemu nauczycielowi matematyki na pendrivie najpóźniej do 30 kwietnia 2019r.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi na apelu szkolnym 11 maja

Podczas kręcenia filmu można konsultować się z nauczycielami matematyki, prosić o wskazówki