XIII Pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II na Górę Świętej Anny

W dniu 10 czerwca 2019 r.  nasi uczniowie brali udział w pielgrzymce Rodziny Szkół Jana Pawła II na Górę Świętej Anny. Uroczystej Mszy św. w Bazylice św. Anny przewodniczył ks. Artur Juzwa, a przy ołtarzu służyli też jako ministranci  nasi uczniowie. Po Mszy św. uczestnicy pielgrzymki wysłuchali krótkiej konferencji, którą wygłosił zaproszony gość, Proboszcz parafii katedralnej w Opolu, ks. Waldemar Klinger. Następnie wszyscy przeszli pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie odmówiona została modlitwa w intencji młodego pokolenia.

Po przerwie, w Domu Pielgrzyma, miała miejsce część artystyczna. Program słowno-muzyczny, mówiący o Papieżu-Polaku, przedstawili uczniowie z  Szkoły Podstawowej z  Paczkowa. W tym roku w pielgrzymce uczestniczyło blisko 300 uczniów wraz z dyrektorami i nauczycielami z 10 szkół, którym patronuje Jan Paweł II. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Klasztor Sióstr Służebniczek NMPNP w Leśnicy Opolskiej.