ZAGADKOWY POLSKI

Zaczynamy konkurs międzyklasowy dla klas VII.

Regulamin konkursu ,,Zagadkowy polski”.

1. Konkurs przeznaczony jest dla klas VII.
  2. Celem konkursu jest rozwiązywanie zagadek luźno związanych z językiem polskim.
  3. Zagadki będą udostępniane raz w tygodniu przez polonistkę W. Dymel oraz wieszane na gazetce obok sali nr 6, począwszy od 18 listopada, a skończywszy  w lutym 2020r.
  4. Rozwiązania zagadek należy każdorazowo wysłać pocztą Librusa do W. Dymel do godz. 21.30 dnia, w którym zagadka będzie udostępniana.
  5. Uczestnik, rozwiązując zagadkę, uzyska klucz, który będzie potrzebny do rozwiązania kolejnej.
  6. Po godzinie 20.00 na stronie  internetowej można będzie znaleźć podpowiedzi do zagadek.
  7. Uczestnik, który rozwiąże zagadkę bez podpowiedzi otrzymuje 2 punkty, natomiast z podpowiedzią- 1 punkt.
  8. Poprawne odpowiedzi oraz lista uczestników, którzy prawidłowo rozwiążą zagadki, znajdzie się na stronie internetowej szkoły oraz na gazetce obok sali nr 6.
  9. Uczestnicy, którzy chcą otrzymać nagrody główne, muszą zdobyć najwięcej punktów za rozwiązywane zagadki  i wziąć udział w wielkiej zabawie finałowej, która rozstrzygnie, kto zajmie odpowiednio 1,2,3 miejsce i otrzyma nagrody.
  10. Do zabawy finałowej awansuje 10 osób, które zdobędą najwięcej punktów.
  11. Zabawa finałowa będzie formą wyścigu w wyszukiwaniu i rozwiązaniu zagadek (podchody w szkole) w lutym 2020r.
  12. Nagrody:

a)      Dotarcie do finału zabawy – cząstkowa szóstka z języka polskiego za aktywność, pozytywna uwaga do zachowania, drobna nagroda rzeczowa.

b)      III miejsce– cząstkowa szóstka z języka polskiego za aktywność, pozytywna uwaga do zachowania, nagroda rzeczowa.

c)       II miejsce– cząstkowa szóstka z języka polskiego za aktywność, pozytywna uwaga do zachowania, nagroda rzeczowa.

d)      I miejsce – cząstkowa szóstka z języka polskiego za aktywność, pozytywna uwaga do zachowania,  nagroda rzeczowa.