ZAGADKOWY POLSKI - PIERWSZE ZADANIE

KRAM Z IMIONAMI

Olga i Adam trafili do zagadkowej szkoły. Jak w normalnej placówce edukacyjnej odbywają się tam lekcje, ale czasem dzieją się niesamowite rzeczy. Ktoś podrzuca do ich szafki w szatni tajemnicze karteczki z zagadkami. Wtedy muszą wznieść się na wyżyny swojej inteligencji i spostrzegawczości, bo przecież muszą je rozwiązać, żeby dowiedzieć się, o co chodzi i kto jest ich autorem. Jak przystało na ucznia SP w Rudzińcu.

Pierwsza zagadka.

Ktoś postanowił sprawdzić, czy znacie swoich nauczycieli, pracowników  oraz koleżanki i kolegów. Wyszukał jednak specyficzne nazwiska, które kryją w sobie rzeczowniki pospolite lub własne, np. Kacper Łatka- łatkę można komuś dorobić albo doszyć w ubraniu, żeby zakryć dziurę.

Znajdź te nazwiska, a do diagramu wpisz imiona. Pamiętaj, może chodzić o całe nazwisko lub tylko jego część. Odczytane hasło wyślij dzisiaj nauczycielce polskiego. Klucz zachowaj, przyda się następnym razem.