Jasełka 2019

W ostatnim dniu nauki w tym roku odbyły się tradycyjne jasełka.

Rozpoczęła je pani Dyrektor od złożenia życzeń świątecznych i noworocznych (tekst poniżej).

Następnie każda klasa odśpiewała wybraną kolędę.

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele

Witam wszystkich serdecznie na ostatnim wspólnym apelu w tym, odchodzącym pomału, 2019 roku kalendarzowym.

Kochani, spotykamy się dziś w szkole, która stanowi wspólnotę. W tym budynku kształcimy nasze umysły, wykonujemy pracę, która będzie owocować w przyszłości. W szkole spotykamy się codziennie z koleżankami i kolegami, nauczycielami i pracownikami szkoły. Dzień, w którym obchodzimy Boże Narodzenie w szkole, budzi w nas dobro. Pamiętajcie, aby podzielić się dzisiaj opłatkiem ze wszystkimi - nie tylko z przyjaciółmi i nauczycielami, których lubicie. Miejcie odwagę również podejść do kolegów, koleżanek i nauczycieli, do których trudno podejść, z którymi nie jesteście zżyci. Wyjątkowość świąt Bożego Narodzenia daje nam tę odwagę. Nie bójmy się zatem naszych pozytywnych odruchów - nic złego nie może się stać, kiedy jeden człowiek wyciąga do drugiego rękę z opłatkiem, aby życzyć mu zdrowia, szczęścia i wesołych świąt!

Pragnę z tego miejsca złożyć wszystkim życzenia pięknych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół. Niech ten czas będzie dla nas wszystkich wytchnieniem, okazją do przeżywania radości i Świętej Ciszy, której tak wszystkim nam dzisiaj potrzeba. Obyśmy po świętach Bożego Narodzenia wrócili bogato obdarowani - życzliwością, serdecznością oraz empatią i umieli się nimi hojnie dzielić, czego sobie  i Wam wszystkim z całego serca życzę. Niech Wam się darzy!

W Nowym 2020 Roku wracajcie zdrowi i wypoczęci!

Do siego Roku!