Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z j. niemieckiego w Gimnazjum w Rudzińcu.

24 stycznia 2012 w naszym gimnazjum miało miejsce wielkie wydarzenie. Po raz pierwszy w Rudzińcu odbył się drugi etap WKP z j. niemieckiego dla uczniów ze szkół powiatu gliwickiego. Pani dyrektor Ewa Pankowska-Borkowska zadbała o to, aby konkurs odbył się w spokojnej i miłej dla uczniów atmosferze, zadbała o zaplecze, udostępniła niezbędne dla prac komisji sale, służyła poradą i pomocą.

Koordynatorem przedsięwzięcia i przewodnicząca komisji z polecenia pana wizytatora Witolda Schmidtke została pani Beata Urbańczyk- nauczycielka tutejszego ZSP. Wskazani przez panią Urbańczyk nauczyciele j. niemieckiego zostali następnie powołani przez p. Schmidtke do prac w Komisji Konkursowej. Byli to: p. Barbara Prause- Pietrek, p. Anita Kulot, p. Katarzyna Rduch, p. Renata Golla, p. Weronika Anioł, p. Agnieszka Sulikowska- Szynkowska, p. Sigrida Pieczka, p. Anna Badura, p. Weronika Szczasny, p. Irena Opiołka.

Konkurs przebiegł w spokojnej atmosferze. Gościem specjalnym był p. wizytator Schatt. Po zakończeniu konkursu zadowoleni uczniowie odjechali a komisja rozpoczęła sprawdzanie prac. Dzięki sprawnej pracy komisji wszystko przebiegło zgodnie z wytycznymi oraz z regulaminem konkursu. Niestety, nikt z uczniów naszej szkoły nie dostał się do finału konkursu. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie lepiej.

Przewodnicząca komisji dziękuje również p. Stanisławowi Chęcińskiemu- nauczycielowi informatyki ZSP w Rudzińcu za nieocenioną pomoc.

BU