Komers 2011

Kolejne klasy III opuściły mury naszej szkoły...

Barwy naszego życia- to motto tegorocznego pożegnania klas trzecich- rocznik 2008-2011. Program artystyczny przygotowany przez uczniów był przeglądem najważniejszych wydarzeń z ich życia- od narodzin do zakończenia gimnazjum. Co będzie dalej? O tym traktował zabawny film, w którym przedstawicielom poszczególnych klas przypisano konkretne zawody: śmieciarza, kosmonauty, piosenkarza, fryzjera czy lekarza.

Na scenę z laptopem w ręce wkroczył Robert Mróz. Miał opowiedzieć zgromadzonym na hali gościom- panu Wójtowi, Księdzu, Dyrekcji, nauczycielom, rodzicom- o dotychczasowym swoim życiu.

Poszczególne punkty programu ilustrowały etapy życia gimnazjalisty. Chłopcy z 3a  prowadzeni przez Kamillę Szykowską, która recytowała ,,Stonogę” Ireny Landau, mieli za zadanie wcielić się w maluchów z klasy pierwszej szkoły podstawowej. Wyrośnięci panowie w eleganckich garniturach, wykrzykujący ,,olaboga” musieli spodobać się publiczności.

Kolejny etap edukacji – to czas, kiedy dzieci próbują na siłę stać się dorosłymi. Często ich naśladują, nie wiedząc o tym, że ich nieudolne próby są bardzo zabawne. Chłopcy z 3b zaprezentowali taniec do kabaretowej piosenki ,, Lubię kiedy...” wyśpiewanej przez dziewczęta z 3b i 3c.

Gimnazjum. Początek wielkiej miłosnej przygody. Sabina Szega i Mateusz Swientek wcielili się w role współczesnych szekspirowskich kochanków. Tym razem nie rodzice stali się powodem nieszczęśliwej miłości bohaterów, lecz ich... wychowawcy. Romeo dzielnie wspierany przez Benwolia- Pawła Ringa- w finale sztuki zdobył wreszcie serce Julii.

Gimnazjum to czas walki. Młody człowiek musi niejednokrotnie wybierać pomiędzy dobrem i złem, kolorowym światem a nudnym życiem ucznia. Niesamowita pantomima przygotowana przez klasę 3d dała wyraz temu, że nasza młodzież dojrzała już do podejmowania ważnych życiowych decyzji.

Pożegnanie. Tradycyjny bukiet kwiatów, przemówienie Kingi Zygmunczyk, autorska piosenka Natalii Banaś o klasach trzecich zaśpiewana przez Kingę, portrety nauczycielskie zabawnie zaprezentowane przez Iwonę, Żaklinę, Dawida – wszystko dla nauczycieli, z którymi klasy trzecie żegnają się już na zawsze.

Potem pamiątkowe zdjęcia i wspólna zabawa do... godziny 22.00. Komers 2011 przeszedł już do historii. Coś się kończy, coś zaczyna. Od września nowe roczniki zasilą grono szkół średnich i zawodowych w Gliwicach oraz powiecie. Czas na inne odcienie barw naszego życia.