Sprzątanie Świata

"Posprzątajmy, aby było miejsce na następne śmieci?" Mamy nadzieję, że w naszym wypadku to hasło się nie sprawdzi. Posprzątaliśmy 3 kwietnia tereny wokół jeziora w Pławniowicach, żeby było czysto i przyjemnie podczas wiosennych spacerów nad wodą.

Mimo wcześniejszych obaw pogoda podczas akcji dopisała. Pracowały klasy pierwsze i drugie wraz ze swoimi wychowcami. Trzecie pozostały w szkole, żeby zrobić porządek w swoich głowach przed zbliżającym się egzaminem.

Uczniowie zebrali kilkanaście worków z przedziwnymi śmieciami. Był nawet stary materac z łóżka porzucony w lesie, chyba dla wygody różnych zwierząt i ptaków.

Po ciężkiej pracy młodzież dzięki gościnności ZBGKiM w Rudzińcu posiliła się własnoręcznie upieczonymi kiełbaskami i pełna werwy wróciła na trzy ostatnie lekcje.