PROFILAKTYCZNY DZIEŃ DZIECKA Z KORCZAKIEM W TLE

Zestaw atrakcji przewidzianych dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzińcu z okazji Dnia Dziecka był niezwykle różnorodny w tym roku. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, nie wyłączając spacerku w deszczu...

Rozpoczęło się od przedstawienia ,, Król Maciuś Pierwszy", które zaprezentowała klasa IV i uczennica kl.V przygotowani przez panią Dorotę Szumską. Maciuś jeżdżący na koniku dookoła sali wzbudził spory aplauz wśród widzów. W skondensowany i zabawny sposób uczniowe poznali jedno z najbardziej znanych dzieł Janusza Korczaka. Bezpośrednio po występie zwycięzcy Projektu Korczak - KAROLINA WINKLER,KARINA NOWAK I JULIA DOHRMANN- odebrali z rąk pani dyrektor dyplomy i nagrody rzeczowe.

Kolejna godzina - to popis pracy zespołowej. Uczniowie gimnazjum tworzyli zabawne historie z rozsypanki wyrazowej, budowali wieże oraz ujawniali swoje marzenia. Tę część przygotowała pani psycholog-Krystyna Procek-Hryniewicz.

Około 10.30 wszyscy wyruszyli w pochodzie pod Urząd Gminy w Rudzińcu.  Nad głowami defilujących unosiły się transparenty nawołujące do przestrzegania praw dziecka. Na parkingu przed budynkiem urzędu powitali młodych demonstrantów wójt- Krzysztof Obrzut, jego zastępca- Andrzej Hosz i sekretarz - Zuzanna Wollek- Gaida. Kilkunastominutowy happening przygotowany przez uczniów klas pierwszych gimnazjum uświadomił wszystkim, jaki wpływ na młode pokolenie ma świat dorosłych- często zdeprawowanych, zagubionych i nie mających czasu, by zająć się swoimi dziećmi. W tle pobrzmiewały słowa piosenek Grubsona, Republiki czy Meza.

Po powrocie do szkoły w ulewnym deszczu  i po krótkim odpoczynku uczniowie wzięli udział w koncercie zespołu rockowego. Ta niespodzianka została ufundowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzińcu.

Główną organizatorką Dnia Profilaktyki była pani pedagog-Karina Hassa.