Regulamin centrum multimedialnego

REGULAMIN KORZYSTANIA Z CENTRUM MULTIMEDIALNEGO

Centrum służy swym użytkownikom  jako źródło wiedzy i informacji - prosimy zachować ciszę, nie spożywać posiłków i nie używać telefonów komórkowych.

ZASADY KORZYSTANIA ZE STANOWISKA KOMPUTEROWEGO

1. Komputer uruchamia i wyłącza nauczyciel bibliotekarz.
  2. Pierwszeństwo w korzystaniu z komputerów mają osoby realizujące konkretny temat dydaktyczny.
  3. Wykorzystanie centrum multimedialnego w celach innych niż naukowe jest dopuszczalne w przypadku wolnych stanowisk.
  4. Z komputerów można korzystać jedynie za zgodą nauczyciela bibliotekarza.
  5. Korzystając z komputera w celach prywatnych uczeń nie ma możliwości korzystania ze stacji dyskietek, CD oraz drukarki.
  6. Wyszukiwane informacje mogą być zapisane na w/w nośnikach lub wydrukowane jeśli służą one celom dydaktycznym dla całej klasy lub szkoły. Wówczas nauczyciel bibliotekarz udostępnia uczniowi inne konto.
  7. Zalecane jest wysyłanie i odbieranie poczty elektronicznej za pośrednictwem stron internetowych. Użytkownik korzystający z programu Outlook Express po zakończeniu pracy powinien usunąć skonfigurowane przez siebie konto.
  8. Komputer nr 1 jest zarezerwowany dla nauczycieli.
  9. Użytkownik komputera musi posiadać elementarną znajomość jego obsługi i oprogramowania. Nauczyciel-bibliotekarz nie ma obowiązku obsługiwać komputera, powinien jednak służyć radą i pomocą.
  10. Maksymalny czas pracy przy stanowisku komputerowym wynosi 1 godz.
  11. Przy stanowisku mogą znajdować się maksymalnie 2 osoby pracujące w ciszy.
  12. Po zakończeniu pracy przy komputerze należy usunąć z dysku „C” oraz z pulpitu zapisane przez siebie pliki.
  13. Wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputera należy natychmiast zgłaszać bibliotekarzowi.
  14. Dla komfortu pracy wszystkich użytkowników należy zachować ciszę. Okrycia wierzchnie pozostawiać w szatni, a torby, teczki itp. w przeznaczonym do tego miejscu.
  15. W przypadku stwierdzenia naruszenia obowiązujących zasad bibliotekarz ma prawo do natychmiastowego przerwania pracy użytkownika komputera.
  16. Nieprzestrzeganie regulaminu spowoduje zakaz korzystania ze stanowiska komputerowego na okres wskazany przez nauczyciela-bibliotekarza.
  17. Za wszelkie mechaniczne uszkodzenia sprzętu komputerowego i oprogramowania odpowiada /finansowo/ użytkownik. Jeśli jest niepełnoletni, wówczas odpowiedzialność ponoszą rodzice.

ZABRANIA SIĘ:

1. Wykorzystywania komputera do prowadzenia gier i zabaw /w szczególności czatów i gadu-gadu, a także odwiedzania tych stron.
  2. Instalowania innych programów, dokonywania zmian w  już istniejących oprogramowaniach i ustawieniach systemowych.
  3. Korzystania z komputera w celach zarobkowych, wykonywania czynności naruszających prawa autorskie twórców lub dystrybutorów oprogramowania i danych.
  4. Wnoszenia i spożywania napojów oraz artykułów spożywczych