Wywiad z Rudolfem Gąbczakiem- głównym bohaterem książki J. Fabickiej "Szalone życie Rudolfa"

Ja: Cześć! Nazywam się Karolina i mam zamiar przeprowadzić z Tobą krótki wywiad. To zajmnie najwyżej 5min. Zgadzasz się?

Rudolf: Oczwiście.

J: Ok. Powiedz mi, jak można wytrzymać w takiej rodzinnie jakTwoja?

R: Otóż, nie jest to łatwa rzecz. Trzeba się trochę namęczyć i ma się wszystkiego dosyć . Chociaż czasami mnie przerażają, to i tak ich kocham.

J: Co pomyślałeś w pierwszej chwili, gdy zobaczyłeś Antoniego?

R: W pierwszej chwili, gdy tylko przekroczył próg naszego domu pomyślałem, że ten facet ma dużo kasy, oj, przepraszam to drugie wrażenie po tym, jak się zauroczyłem  nim. Zaskoczył mnie także, jak umie gotować. Jego danie było wyśmienite. Polubiłem go. Dzięki  Bulwiaczkowi ( Antoniemu) spędziliśmy miło wieczór rodzinny, pierwszy od niepamiętnych czasów. No i oczywiście Gonzo także go zaakceptował. A kiedy zabrał nas na ryby i do wesołego miasteczka, było odlotowo.

J: Jak się czułeś, gdy ktoś przez przypadek cię porwał i kazał pokazywać na estradzie pierwszą pomoc?

R: Tylko 3 słowa szok, szok i jeszcze raz szok. O mało się w majtki  nie zsikałem . A jeszcze póżniej Pęcherz jako ochotnik, mało kto chciałby  przeżyć taką sytuację w swoim życiu. Na szczęście mnie nie rozpoznał.

J: Jakie masz zdanie na temat pani H. i jej sposobu nauczania?

R: Pani H. w niektórych momentach przeraża i wkurza, tak jak na przykład było z z tymi owsikami. Przez nią w aptece wszyscy się odsunęli ode mnie. Byłem jak trędowaty. Sposób, w jaki nauczała, nie był zbyt praktyczny. Mam nadzieję, że chociasz trochę pomógł.

J: Jaka była Twoja reakcja, gdy dowiedziałeś się, że Pęcherz jeszcze zostaje na chorobowym?

R: Jaka mogła być reakcja, jak nie radość. Chyba każdy cieszy się, jak nauczyciel jest na chorobowym. Przynajmniej  jak tak mam.  Z góry przepraszam wszystkich nauczycieli. Oczywiście są nauczyciele, którzy nie powinni chorować.

J: Bardzo dziękuję za ten krótki wywiad i życzę powodzenia:)

R: Ja też bardzo dziękuję, pa.

Karolina Frychel