IV Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudzińcu zachęca do udziału w Gminnym Festiwalu Piosenki Angielskiej "Let’s sing" organizowanym pod patronatem Wójta Gminy Rudziniec we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Poniszowicach.

Patronat honorowy: Śląskie Kuratorium Oświaty - Delegatura w Gliwicach.

Celem konkursu jest nawiązanie lepszej współpracy z miejscowymi szkołami podstawowymi a przede wszystkim motywowanie uczniów do doskonalenia znajomości języka  angielskiego m.in. poprzez umożliwianie im prezentacji swoich umiejętności lingwistycznych i wokalnych , a także promowanie młodych talentów.

REGULAMIN

Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach solistów i zespołu wokalnego:

-  przedszkoli

-   szkół podstawowych w kategoriach wiekowych klas 1-3 i 4-6

-   gimnazjum.

Zwracamy się z prośbą do Dyrektorów Szkół i Przedszkoli a szczególnie nauczycieli języka angielskiego o przygotowanie i wskazanie reprezentantów przedszkoli, szkół (jeden solista w kategorii klas I – III, jeden solista w kategorii klas IV – VI oraz w miarę możliwości jeden zespół wokalny)

Do oceny wykonawców biorących udział w festiwalu organizator powoła jury, które będzie zwracać uwagę na poprawność językową, stronę muzyczno-wokalną, interpretację prezentowanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny.

Jury przyzna miejsca od 1-3 w w/w kategoriach wiekowych  solistów i zespołów,  a także wyróżnienia oraz grand prix festiwalu. Decyzje jury są ostateczne.

Aby wziąć udział w festiwalu należy:

•    wybrać jedną piosenkę w języku angielskim z repertuaru znanych wykonawców i nie tylko…, jury ocenia tekst piosenki, dykcję i walory artystyczno- muzyczne wykonania.

•    przygotować akompaniament np. gitara, keyboard, instrument klawiszowy, płytę z podkładem muzycznym itp., przyswoić sobie melodię oraz tekst, dobrze dobierając tonację  do możliwości wokalnych,

•    można nie naśladować wiernie oryginalnego wykonania, lecz stworzyć własną interpretację,

•    wypełnić formularz zgłoszeniowy,  który znajduje się poniżej lub na stronie internetowej www.gimnazjum.rudziniec.pl i odesłać go do 15 marca 2015 r. e-mailem na adres kas_sandrax@o2.pl lub faksem, tel/fax (032) 230-31-92

(BARDZO PROSZĘ O PODJĘCIE OSTATECZNEJ DECYZJI DO 15. MARCA, PONIEWAŻ WSZELKIIE ZMIANY BARDZO UTRUDNIAJA ORGANIZACJĘ FESTIWALU)

Termin i miejsce.

Planowany termin festiwalu – 20 maj 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Poniszowicach

Serdecznie zapraszamy do rywalizacji solistów i zespoły uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum.

Laureaci festiwalu otrzymają cenne nagrody! Galę konkursu uświetni prezentacja…. Zabawa gwarantowana!

ZGŁOSZENIE UCZESTNIKA

GMINNEGO FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ

ORGANIZOWANEGO PRZEZ ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W RUDZIŃCU

Dane uczestnika:

Adres kontaktowy (e-mail)

Adres i telefon szkoły

Imię i nazwisko nauczyciela ( nauczycieli) przygotowującego

Wykonywany  utwór (podaj tytuł i wykonawcę):

Podaj wymagania techniczne:

Wyrażam zgodę na umieszczenie zdjęć z  mojego występu na stronie internetowej ZSP w Rudzińcu.

……..………………………………………………………              ……….…………….…………………………………………….

Czytelny podpis uczestnika                                        Podpis nauczyciela przygotowującego

ZGŁOSZENIE UCZESTNIKÓW

GMINNEGO FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ