Informacja o projekcie

PROJEKT EDUKACYJNY
uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w RUDZIŃCU

UTALENTOWANI”

Dziecko rodzi się wszechstronnie uzdolnione, z pełną możliwością rozwoju we wszystkich kierunkach, potencjalną wybitną inteligencją i zadatkami na rozwijanie wielkiej twórczości oraz dużym talentem społecznym. Trzeba stworzyć mu możliwości ich maksymalnego rozwoju”

David Lewis.

CELE PROJEKTU:

Celem projektu jest rozwijanie i rozbudzanie zainteresowań

i talentów uczniów. Szkoła to nie tylko miejsce, w którym uczeń ma spędzać czas nad zeszytami i książkami. Ma również odkrywać siebie i swoje talenty.

Nasz projekt ma na celu:

• diagnozowanie szczególnych uzdolnień uczniów
  • kształtowanie osobowości, rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci,
  • wdrażanie uczniów do pracy samokształceniowej,
  • gruntowanie w uczniu poczucia własnej wartości i pewności siebie
  • rozbudzanie wrażliwości i spostrzegawczości młodzieży
  • integrację zespołów klasowych i międzyklasowych, rozwijaniu
    i umiejętności współpracy;
  • wzmocnienie kreatywności młodzieży, pobudzenie ich wyobraźni

CZAS TRWANIA PROJEKTU:  PAŹDZIERNIK 2017 – MARZEC 2018

WAŻNE DATY:

• październik 2017 – przeprowadzenie ankiety diagnozującej talenty uczniów
  • listopad 2017 – po analizie ankiet stworzenie grup projektowych i wybór tych grup przez uczniów
  • grudzień 2017 -  marzec 2018 – spotkania w grupach na godzinach wychowawczych i na zajęciach pozalekcyjnych, praca własna uczniów, przygotowanie filmu lub zdjęć dokumentujących pracę grupy
  • marzec 2018 – umieszczenie filmów i zdjęć na szkolnym kanale youtube, głosowanie uczniów (w szkole) na najlepszy film
  • 21 marca 2018POKAZ TALENTÓW – pokaz zwycięskich grup

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE PROJEKTU:

Koordynatorem głównym projektu są Agata Strzyteska i Jerzy Wośko. Zaangażowani są wszyscy wychowawcy i nauczyciele, którzy będą pomagać uczniom.

Uczniowie w październiku wypełnią ankietę, na podstawie której powstaną grupy „Utalentowanych” np: muzyczna, plastyczna, taneczna, sportowa, informatyczna, kulinarna, fotograficzna, modelarska, teatralna, filmowa, itp.

Przez cały czas trwania projektu uczniowie rozwijają swoje talenty,
żeby ostatecznie zaprezentować je podczas finału.

POKAZ TALENTÓW

Zakończeniem projektu jest pokaz efektów prac uczniów (krótki film lub zdjęcia). Filmy
i zdjęcia prezentowane będą na kanale youtube w marcu.
W szkole przeprowadzone zostanie głosowanie na najlepszy pokaz. Nagrodzone grupy zaprezentują się w szkole 21 marca 2018r.