Postępowanie wobec osób oraz rodziców wchodzących na teren szkoły

POSTĘPOWANIA WOBEC OSÓB OBCYCH ORAZ RODZICÓW/PRAWNYCH OPIEKUNÓW WCHODZĄCYCH NA TEREN SZKOŁY

1. Każdy, kto nie jest aktualnie uczniem bądź pracownikiem szkoły, a wchodzi na jej teren, jest osobą obcą.

Osoby obce nie mogą wchodzić na teren szkoły bez uzasadnionego ważnego powodu i są zobowiązane bezwzględnie respektować postanowienia Dyrekcji szkoły oraz stosować się do poleceń wszystkich pracowników szkoły.

2. Osoby wchodzące do szkoły są zobowiązane do wpisania się do „ Rejestru osób wchodzących” znajdującego się na portierni. Rejestr wejść powinien zawierać następujące informacje: imię i  nazwisko osoby wchodzącej, datę i godzinę wejścia na teren placówki, powód odwiedzin, godzinę wyjścia. Kontrolę nad wpisami oraz egzekwowaniem zasad wchodzenia do szkoły sprawuje wyznaczony przez Dyrektora pracownik szkoły- portier.

3. Po wejściu do szkoły rodzic/opiekun prawny kierowany jest do sekretariatu

4. Miejscem oczekiwania na dziecko jest dla rodziców/prawnych opiekunów hol szkolny

5. Osoba wchodząca na teren szkoły nie może zakłócać toku pracy szkoły. Zabrania się rodzicom/prawnym opiekunom zaglądania/wchodzenia do sal lekcyjnych podczas prowadzenia zajęć, proszenia o przeprowadzenie rozmowy z nauczycielem podczas trwania lekcji lub innych zajęć oraz w czasie dyżurów na przerwach, wchodzenia na stołówkę szkolną oraz do szatni.

6. Rozmowy rodziców/ prawnych opiekunów z nauczycielem, wychowawcą, psychologiem  lub pedagogiem szkolnym mogą odbywać się w czasie uzgodnionym wcześniej

Rodzic, który chce się spotkać z wychowawcą lub nauczycielem, przychodzi do szkoły tylko po uprzednim umówieniu się, przed lub po zakończonych zajęciach nauczyciela albo w czasie, gdy nauczyciel nie pełni dyżuru.

7. Rodzic/ opiekun prawny nie może samodzielnie rozwiązywać konfliktów pomiędzy swoim dzieckiem a innym uczniem/uczniami na terenie szkoły bez uczestnictwa nauczyciela, pedagoga, psychologa szkolnego lub dyrektora szkoły.

8. Każdy pracownik szkoły ma prawo skontrolowania zasadności pobytu danej osoby na terenie placówki.

9. Osoby przebywające na terenie szkoły niezgodnie z regulaminem ponoszą pełną odpowiedzialność za różnego typu wydarzenia (wypadki, kradzieże, zaginięcia, itp.)

10. W wypadku nieprzestrzegania regulaminu dyrektor szkoły lub osoba przez niego upoważniona ma prawo do interwencji prawnych (zawiadomienia organów porządkowych) w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom szkoły.

11.  Dyrektor szkoły zastrzega sobie prawo zmiany postanowień regulaminu w razie zmian przepisów prawnych lub z innej ważnej przyczyny.