Świętowanie projektu

Dżungla w szkole? To możliwe tylko w Gimnazjum w Rudzińcu.
Tak został nazwany tegoroczny projekt edukacyjny, który obejmował swoją tematyką różne dyscypliny naukowe. Uczniowie od października w grupach ok. 17-osobowych pracowali nad rozwojem swojej wiedzy i efektem końcowym, jaki miał nastąpić podczas świętowania projektu- 7 maja. Na podsumowanie projektu zaproszono uczniów klas VI ze wszystkich szkół podstawowych wraz z nauczycielami oraz dyrektorów szkół i przedszkoli na czele z gościem honorowym - Wójtem - Krzysztofem Obrzutem.
Niezwykła wyprawa przez dżunglę wiedzy rozpoczęła się o godzinie 9.oo  powitaniem uczniów przez panią dyrektor Ewę Borkowską- Pankowską. Koordynatorka projektu p. Martyna Romaniuk poinformowała o zasadach zwiedzania ekspozycji i wszyscy wyruszyli na spotkanie z lekturami, kuchnią niemiecką, czołgami, wulkanami, skarbami wiary, mierzeniem, egipskim faraonem, angielskimi zespołami, wybuchami chemicznymi i piłką.