Sala 14 - Skarby wiary.

W części projektu SKARBY WIARY zostały zaprezentowane najważniejsze wartości chrześcijańskie. Mottem było przesłanie z Encykliki Świętego Jana Pawła II „Fides et ratio”, cyt.: Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy.

Ostatnie słowa Dostojnego Patrona naszej Szkoły, skierowane do młodzieży szczególnie zaprezentował nam Amadeusz Czernecki. Papież powiedział: Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie i za to Wam dziękuję!”.

Wielkie znaczenie miał dla nas orędownik parafii Rudziniec Święty Michał Archanioł, w którego wcielił się Michał Błaczkowski.

Natalia Marks i Wiktoria Rygol, jako aniołowie, obdzielały zwiedzających przygotowanymi specjalnymi perełkami – wybranymi cytatami z Ewangelii.

Daniel Ceglarski, Kevin Klein, Maik Manowski oraz Tomasz Wołosz; przygotowali bardzo piękne eksponaty: symboli eucharystycznych, drewniany krzyż, różaniec z żołędzi i znak Opatrzności Bożej.

Ponadto uczniowie z poza projektu, również bardzo chętnie włączali się w tego realizację. Krzysztof Sadło przygotował projekcję slajdów o kościołach na terenie Gminy Rudziniec. Tomasz Kampa wykonał Tablice Mojżeszowe oraz monogram Chrystusa. Charakterystyczna ryba, jako Ichtys, czyli znak pierwszych chrześcijan, była dziełem Gabriela Janika.

Specjalnymi duchami, ukrywający się w skrytości modlitewnego działania, okazali się być: Weronika Łoś, Dawid Broncel, Mariusz Pośpiech, Patryk Pierończyk i Paweł Klein.

Nad całością czuwały: polonistka Pani Dorota Szumska oraz katechetki; Pani Anna Klencz i Pani Barbara Czernecka.