Sala 15 - „Fenomen brytyjskich grup muzycznych ostatnich 50 lat”

Podsumowanie projektu edukacyjnego

Język angielski "Fenomen brytyjskich grup ostatnich 50 lat"

Celem projektu było przybliżenie uczniom najsłynniejszych muzyków brytyjskich ostatnich 50 lat. W tym celu postanowiliśmy zaprezentować utwory muzyczne wybranych przez uczniów artystów pochodzących z Wielkiej Brytanii. Całość uzupełniała prezentacja multimedialna, plakaty zapraszające na koncerty oraz wykonane przez uczniów informacje dotyczące muzyków i ich twórczości.

Wybraliśmy ten temat ze względu na ogromne zainteresowanie uczniów muzyką.

Podczas prac dowiedzieliśmy się dużo ciekawych informacji o poczatkach kariery muzyków oraz poznaliśmy ich najsłynniejsze przeboje, które są znane na całym świecie.

Naszym celem było również kształtowanie odpowiedzialnosci za swoją pracę, umiejętności pracy w zespole, wspólne tworzenie oraz odpowiedzialność za efekt końcowy.

Projekt okazał się bardzo ciekawy. Piosenki śpiewane na żywo przez naszych uczniów spotkały się z dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieje, że zdobyta podczas wykonywania projektu wiedza pozostanie w głowach uczniów na długo.